dynmar1731
dynmar1731 dynmar1731
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Blueberries cost $4.00 per pound.
How many pounds of blueberries can you buy for $13.00?

Respuesta :

Renee8696 Renee8696
  • 25-09-2020

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

13/4=3.25

Answer Link
mariekaolivia mariekaolivia
  • 25-09-2020

Answer:

3.25 i think hehe

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Enter the conversion as a decimal in the box. Do not round the answer. 16 ounces = 1 pint 2 cups = 1 pint 452 ounces = _______ quarts
Present perfect tense for the following verb drink
-1     23 --- / ---- 4      24
Alice wants to prove to her parents that listening to music while she does her homework will help her get better grades. She decides to ask 25 of her friends if
to decrease a number by 21 % what do i have to multiply it by
How many pints of blood are in a human body?
Choose the form of the modifier that best completes the sentence. Jerry can play dominoes better than ______. A. Anyone I've ever seen. B. Anyone else I've ev
(-2-4i) + (1+6i) how do you do this question
Which of the following perspectives is least useful for evaluating solutions?
You need to drive to a game that is 250 miles away. You have 4.5 hours to get there. Which choice is closest to the minimum average speed you need to drive?