nicolerainm
nicolerainm nicolerainm
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

3 hours worked for 12$ Worked, 9 hours worked for 36$

Respuesta :

MrsCA
MrsCA MrsCA
  • 25-09-2020

Answer:

$4 an hour

$12/ 3hrs= $4/hr.

$36/ 9hrs= $4/hr.

Step-by-step explanation:

Answer Link
373973189 373973189
  • 25-09-2020

Answer:

$4 per hour.

Step-by-step explanation:

4 multiplied by 3 is 12 and 9 multiplied by 4 is 36.

Answer Link

Otras preguntas

A store owner wants to develop a new snack mix by mixing chocolate and trail mix. how many pounds of chocolate costing $20.10 per pound should be mixed with 25
I need help with theses questions
!!!!!!!!!!!!!??!???help
how has propaganda changed our world in the past ?
Which of the following organisms could be considered a primary consumer and a secondary consumer according to the food web? Snake Mouse Fox Caterpillar
What does writing mean in history ?6th grade ib avid
Ken volunteers 1 hr 25 min each day. How many hours of volunteering is completed in 4 weeks? Enter a mixed number.
This line graph shows the United States population from 1800 to 2000. A graph titled U S population has year on the x-axis, and millions of people on the y-axis
Beware of the dog:what do you think might have happened after the clouds and the sun become whiteness and blackness?
Two bird nests, 3.6 m and 6.1 m high, are on trees across a pond from each other, at points P and Q. The distance between the nests is too wide to measure direc