Jamyla0825
Jamyla0825 Jamyla0825
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Bob purchased and 8 pack of hamburger buns for 2.96 not including tax.what is the cost of 1 bun?

Respuesta :

ahmedra2574 ahmedra2574
  • 25-09-2020

Answer:

$0.37 is the cost of one bun.

Step-by-step explanation:

2.96/8 = 0.37

Answer Link

Otras preguntas

Nina is ginving a speech to a community parent group about the pros of having a dress code. She provides information about a neighboring school district, citing
What will the mass on the scale say after the chemical reaction has taken place? A) 15 g B) 30 g C) 10 g D) 5 g
Which of the following are polynomials? Check all that apply. A. x^-2+15x-3 B. -x^3+5x^2+7 sqrtx-1 C. 3/5x^4-18x^2+5-10/x^2 D. 4x^4-10 E. 5.3x^2+3x-2 Answers fo
Which historical fact will best help readers understand this excerpt? Explorers during this period went to the New World in search of scarce resources. During t
100 POINTS What is the value of the expression when a = 5 and b = -3? SHOW YOUR WORK
***50 POINTS+BRAINLIEST*** Number 7 Question in picture below.
AZ-9.L.1a Conventions of Standard English: Use parallel structure." 26) Which sentence is written with parallel structure? A) We asked who he was and about his
Which of the following are polynomials? Check all that apply. A. x^-2+15x-3 B. -x^3+5x^2+7 sqrtx-1 C. 3/5x^4-18x^2+5-10/x^2 D. 4x^4-10 E. 5.3x^2+3x-2 Answers fo
State five methods of interview​
south carolina economic opportunity’s back in the day