hey14291 hey14291
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please answer.
Need now

Please answer Need now class=

Respuesta :

heavenleecintron
heavenleecintron heavenleecintron
  • 25-09-2020

Answer: C) A 10 ounce box costs $2.19

Step-by-step explanation:

Plug 10 into the x and solve

0.10x + 1.19

0.10(10) + 1.19

0.10 x 10 = 1

1 + 1.19 = 2.19

Answer Link

Otras preguntas

What happens when polar molecules are between oppositely charged metal plates
What is a figure of speech that is an exaggeration or overstatement
The Jensens dccided to spend their family vaeation white water rafting. During one segment of their trip down the river, the raft (total mass = 544 kg) has an i
not sure if this is the answer​
How can you tell if (4,7) is a solution
If they ________7 John, they would have given him a sound whipping, but he ________8 out of their reach. Look at the blank with the number 8 in the passage.
if every hour of driving uses 3 gallons of gas how many gallons of gas would be used in 15 hours.
The outer ear is called the what? pinnaoval window tympanic membranecochlea​
An automobile has a mass of 2100 kg and a velocity of +17 m/s. It makes a rear-end collision with a stationary car whose mass is 1900 kg. The cars lock bumpers
You're trying to enlarge an image that is 4 centimeters tall and 10 centimeters wide onto a billboard that is 3 meters tall and 8 meters wide. What is the heigh