jh47221
jh47221 jh47221
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Ms. D bought 18 bagels for $1.35 each and 2 containers of cream cheese for $3.45 each. Write and evaluate ONE expression to find the total cost of the food.

Respuesta :

0Yellow0
0Yellow0 0Yellow0
  • 24-09-2020

Answer:

18*1.35+2*3.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

i don’t understand this and need the answer.
What was the main purpose of building the Great Wall? A. to punish rebellious local leaders by making them work B. to protect the Qin dynasty from its enemies C
Which expression is equivalent to 15 - -5
Explain how the geography of Mumbai has influenced its growth into a megacity.
can i get someone to answer this for me please?
Simplify (6^5over7^3)^2
3x=y... what’s the graph table and graph?
Most of the rocks we study were formed in what era? A.Cenozoic B.Paleozoic C.Precambrian D.Mesozoic
Type the root word for anaerobic
The Earned Income Credit is one alternative to____controls.