bxbblybee
bxbblybee bxbblybee
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

A ten pound sack of flour costs $8 how much does 40 pounds cost?n​

Respuesta :

cloudgazer
cloudgazer cloudgazer
  • 24-09-2020

Answer:

40 pounds costs $32!!!

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What does it mean when you wake up and your neck hurts really bad when you turn it?
Which state maintained a Mexican middle class at the time of the Mexican American War?
Which industrial facility is most likely to produce sludge and heavy-metal wastes? A. Aleather tannery B. Amedical center C. A nuclear power plant D. A steel
please help quickly!!
A disease that is transmitted from one person to another is called
1. You loan a friend $200 and are repaid $30 at the end of each month for the first 3 months and $120 at the end of the fourth month. What is your rate of retu
Does early breast cancer cause face and right arm and neck swelling
This energy source also provides us with products such as ink, eyeglasses, and tires. A. coal B. crude oil C. natural gas D. methane
Determine la tension en los cables si el semaforo pesa 20 kg y 38 kg en b y c respetivamente
in which two revolutions was the growing power of the middle class