Seudónimo Seudónimo
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME! I NEED HELP, I ALREADY GOT 2 WRONG :(

PLEASE HELP ME I NEED HELP I ALREADY GOT 2 WRONG class=

Respuesta :

aliwreading
aliwreading aliwreading
  • 24-09-2020

Answer: The snack shop sells granola bars for a lower price.

Step-by-step explanation:

First you should plug in the number of bars for each equation, if you get one bar from the snack shop the price would be $1.25, I'm going to fill in the table to help you better understand.

y= 1.25(2) 2.50

y= 1.25(3) 3.75

y= 1.25(4) 5.00

y= 1.25(5) 6.25

This table was all for the snack shop.

Answer Link

Otras preguntas

What is 2/8 plus 3/8 plus 4/8?
What is the difference between a line chart and a bar chart?
evaluate 6x - y if x=5 and y=8
A small fountain holds 38 gallons of water in 4 equal-sized sections. How many gallons of water are in each section?Choose all answers that are correct. A. 38/
Which was a problem facing immigrants during the late 1800s? A. They couldn't find decent housekeepers to clean their apartments. B. Unions refused to accept fo
write a division equation that has a solution of 42
if you multiply me by 2 I become a number greater than 20 bit less than 40, if you multiply me by 6 I end in 8, if you multiply me by 4 I end in 2.
how was France drawn into world war 1
Why did Hitler launch Operation Barbarossa? to invade France following his annexation of the Sudetenland in 1939 to gain control of the rich resources that were
What advantages did the North have over the South in the U.S. Civil War?