kaylashari67 kaylashari67
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

An 8-pound pack of ground beef sells for $15.04. What is the cost per pound of the ground beef

Respuesta :

fishwithpaypal
fishwithpaypal fishwithpaypal
  • 23-09-2020

Answer:

$1.88

Step-by-step explanation:

$15.04/8 pounds = $1.88

Answer Link
landonbanister
landonbanister landonbanister
  • 23-09-2020

Answer:

$1.88 per Lb

Step-by-step explanation:

15.04 / 8 = 1.88

Answer Link

Otras preguntas

Argyle has 8 t-shirts and 5 pairs of shorts that he wears with either sandals or sneakers.if all the colors and patterns coordinate how many different outfits c
125 thousandths = 1 tenth _______________ thousandths
I am trying to get the intersection of 8-16-24-32 and16-32-48
what percent of 150 is 60?
The first compact microwave ovens were sold in 1960. Everybody didn’t use them until the 1980’s.a. comma b. and c. or d. but e. because which one would be
I am trying to get the intersection of 8-16-24-32 and16-32-48
what is 30% of $650.00
what is 30% of $650.00
Why is there no ocean-continent divergence? I need to know I'm just in 6th grade
What is the answer to 2c-5=c+4