markeviousanderson markeviousanderson
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

a 2-pack of frozen burritos costs 2.32.what is the unit price ?

Respuesta :

daryadd777
daryadd777 daryadd777
  • 23-09-2020
$1.16
You just divide $2.32 by 2 and get $1.16, hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

The graph shows the relationship between pounds of grapes, g, and their cost, c. Use the graph to complete the statements. a) For every dollar you spend, you c
what is the answer to this question?
I need he answers as soon as possible, PLEASE! 23. Briefly describe what should be considered when upgrading to new technology. 24. Briefly describe three inter
Approximately how long does it take to complete the ACT
1.5d + 3.25 =1+2.25d
Help me I have a screenshot
Let f(x) = 7x − 13. Find f^−1(x)
this may be stupid to ask what i don't really know what category this is but how do you rate someone comment as brainliest? (first comment will be the brainlies
Which I said bigger 1.7 or 1.625
A/an ____ object contains methods that describe the actions to be taken when a user clicks a user-interface graphical object.