lglifesgood300 lglifesgood300
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Watermelon is on sale for $4 per pound. How much would 12.8 pounds cost?​

Respuesta :

meekofuzzybutt
meekofuzzybutt meekofuzzybutt
  • 22-09-2020

Answer:

$51.2

Step-by-step explanation:

4 x 12.8 = 51.2

Answer Link

Otras preguntas

any help is appreciated ❤️ tap on the pic
50x3 – 20x + 8x ─ 21x3 – 3x + 15x ─29 x3
When Shawna speaks to Trish, she is thoughtful about the things she says and carefully considers Trish's reactions. Trish on the other hand blurts out her thoug
Given all of the limitations of MBR, is it still relevant in current day use?
Calculate the square root of 1/2
What if we are like in a movie or something and there are people from a different world watching our life? What is your life like? this ain’t homework I’m just
It is 185 mi to fort Worth evang drive 2 hours at 65 miles per hour how far will he be from fort Worth multiply the number of hours times the number of miles pe
why blood in pulmonary artery is voilet but in pulmonary vein is scarlet?​
Last one is social issues ... please help asap ❤️
ANOTHER QUICK ONE !!! , Jill drives at a rate of 50 miles per hour for 250 miles. If she plans to drive a total of 450 miles during her trip, how many hours do