lglifesgood300 lglifesgood300
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Watermelon is on sale for $4 per pound. How much would 7.5 pounds cost?​

Respuesta :

sciencegirl0409 sciencegirl0409
  • 22-09-2020

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

Just multiply

Answer Link
lilywaters278
lilywaters278 lilywaters278
  • 22-09-2020

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

7.5 x 4= 30

Answer Link

Otras preguntas

Sicily is playing a game where she is trying to guess the four digits in her friend's locker code, in any order. The digits range from 1 to 20, and none of the
Why is the pizza box square the pizza circle and the slices triangles
a box contain 9 novels, 7 biographies, and 5 reference books. Alyssa randomly chooses a book, then she randomly chooses another book without replacing the first
Can someone help me solve this proportion: 5/n=1.5/1.8
A patient receives 150 cc of medication in an IV drip over 4 hours. What is the rate per hour of this dose?
An acrostic poem about the brain
I need to find the mean and the mode. What is the mode?
Find the solution to the following equation by transforming it into a perfect square trinomial. x2 – 12x = 13        {46, 55}
compare and contrast the process of digestion in cindarians and echinoderms
What does IP stand for (as in IP address)? Also, what is overtype mode?