Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost? (please give an explanation on how to find it)

Respuesta :

2y7jqx7qwj 2y7jqx7qwj
  • 22-09-2020
The answer: 2.16
To get the answer you have to multiply 2.4 to .9
Answer Link

Otras preguntas

Someone help me pleaseee?!?
Which group of people shared the characteristics described in this text? The olmec also invented a calender and they carved hieroglyphic writing into stone
Two beakers contain clear, colorless liquids. When the contents of the beakers are mixed a white solid is formed. Is this an example of a chemical or a physical
At January 1, 2008, Kobe Enterprises reported accounts receivable totaling $3,500. During the month, the company had credit sales of $5,000 and collected cash o
The love song of J ALfred prufrock how does repetition affect the tone of the poem
Why are rainforests so biodiverse and what are the implications of this for the ecology of the plants and animals living there?
what is a noun.......................................
What type of element loses electrons in ionic bonding, and what type of charge will it create?
Write the number in word form.0.000066Write the number in numerical form.twenty-seven thousandthsRound the number to the indicated place.$12.59572 to cents
What instrument is used to measure temperature?