theojr65 theojr65
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Kira bought 6 bags of popcorn for 15.36 how much would he pay for 4 bags

Respuesta :

jazsmynng6
jazsmynng6 jazsmynng6
  • 22-09-2020
11.36 would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

If you are trying to photograph a house that is on sale how are you most likely to photograph it?
What religious figure led the Protestant Reformation against the Catholic Church during the Renaissance?
f3 + 11g - 4h when f=3 g=2 h=7
I am a double membraned cell organelle. I produce energy -rich molecules called ATP. I have my own genetic material. Who am I?​
The cloud lingered menacingly is an example of what?
OBJECTS IN THE SAME AS THE FORCE. ECE​
9 and 3/4 As a improper fraction
The density of gold is 19.3 g/cm3. What is this density in the units of lbs/in3? (1 in = 2.54 cm and 1 lb = 453.6 g).
Which of the following equations is of a line that is parallel to y = 3x + 2? *
0-(-5) what is the answer