jadbak9982 jadbak9982
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

60 feet of copper pipe at $1.25 per foot

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-09-2020

Answer:

if you bought 60 feet of copper pipe at $1.25 per foot, the total price would be $75

Step-by-step explanation:

since you are buying 60 feet of copper pipe, you would multiply the amount at which it costs per foot. 60×1.25=75

hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Who is calypso!? In Ink Bridge
What kind of clause should always be separated from the rest of the sentence by commas
One math question urgent math help!!!!!!!!
What is a characteristic of the ecosystem shown in the picture below
The ordered pair given in the first row in the table can be written using function notation as? A. (f)1=-2 B. (f)-2=-2 C.(f)-2=-1 f(x) = –2 when x is? A. -4 B.
Please help me put them in order from least to greatest
Al's garden is 18 feet long and 30 feet wide. he wants to put fence posts the same distance apart along all sides of the garden. what is the greatest distance a
Casey Spends $50 a week on Entertainement period kelly spends 10% less than Casey and Morgan spends five dollars less than kelly. Which expression represents ho
simplify 3.31 l : 900 ml
what is the perimeter of 4' square