berenicemontes428
berenicemontes428 berenicemontes428
  • 26-08-2020
  • Mathematics
contestada

I don't know the answer ​

I dont know the answer class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-08-2020

Answer: (6/18) represents how 6 pounds (lb) of rice costs $18.

Step-by-step explanation: the x axis is labeled as the amount of rice, so the x value, 6 would correspond to that. same thing for the y axis.

Answer Link

Otras preguntas

WHO offered to lead men in battle for the relief of Boston?
Which expression will give a close estimate for 10,033 ÷ 1,171? A. 10,000 ÷ 2,000 B. 10,000 ÷ 1,000 C. 11,000 ÷ 1,000 D. 11,000 ÷ 2,000
write an equivalent expression for n x a using only addition
Describe some of the influence of Latin music in the US in the early part of the twentieth century. What was the significance of "Machito and His Afro-Cubans"?
A species designation should always include the genus. True False
65% of what number is 39?
two rectangles have an area of 36 square inches. name two possible perimeters for the rectangles
what body system eliminates cellular waste through the lungs skin and kidneys?
What is the percent change in 50;35?
does gold react with other chemicals easily