harshkaleb
harshkaleb harshkaleb
  • 25-08-2020
  • Mathematics
contestada

if 5 lbs cost 9 dollars how much does 1 lbs cost

Respuesta :

2021paynk41 2021paynk41
  • 26-08-2020

Answer: $1.80

Step-by-step explanation:

9=5x

9/5= 1.8

Answer Link

Otras preguntas

Circle the better deal: Ten donuts for $2 or Two dozen donuts for $6
Distance Traveled question You are wanting to go from the city of Epicville to the city of Mathemagica. You are traveling by automobile and must follow the fre
90 points!!! How did electricity help with urban development?
Write an essay on the history of baseball. it can be 3/4 or to the bottom of the page
Please Help Quick ASAp Hurry Can somebody plz check this for me, please?How does pressure change as a diver dives deeper in the ocean? Answer: It increases your
Do you think that NASA invented thunderstorms to cover up the sounds of space battles?
how is the speaker point of view different from humpty dinptys poin of view.​
Which two numbers add up to 8 and when multiplied equal 42?
What's the structural formula of dimethyl 2, 4 hexene?
2. In which of the following ways does the Cold War represent a change w1 point over time from earlier global political developments? * A. Power shifted toward