germannoel365 germannoel365
  • 22-08-2020
  • Mathematics
contestada

janie bought 4 apples and 4 bananas .each apple costs 0.40 and each banana cost 0.40 enter an expression representing the total cost

Respuesta :

drevargas21p03nsx
drevargas21p03nsx drevargas21p03nsx
  • 22-08-2020
4(0.40) + 4(0.40) = x
Answer Link

Otras preguntas

Which would most likely fall under the original jurisdiction if the Supreme Court
the taliban is an extremist group operating out of afghanistan and pakistan
According to baumrind, the __________ parenting style is marked by high expectations and control combined with low warmth and responsiveness.
Which of the following is NOT an example of a property of an object? A. Gasoline is flammable. B. A textbook is heavy. C. A flower is pretty. D. A
Y=8(x^2+4)+17+-32 in vertex form
What type of damage is Ditto immune to?
Ava ate 5 crackers, or 5% of the entire box. How many crackers were in the box
Snow leopard, cheetah, puma, jaquar, panther, tiger, and leopard are all examples of _______.
In a 80% off sale an oven was £112 what’s the original price,,PLS HELP
A small class has 10 students. seven of the students are male and three are female. you write the name of each student on a small card. the cards are shuffled t