Yahoskarod09 Yahoskarod09
  • 24-07-2020
  • Mathematics
contestada

Pecans sell for 7.95 per round. How much will 3.2 pounds cost? NEED STEP BY STEP EXPLANATION.

Respuesta :

rayneelangley rayneelangley
  • 24-07-2020

Answer:

$25.44

Step-by-step explanation:

if they sell for 7.95 and you get 3.2 you do 7.95 times 3.2

Answer Link

Otras preguntas

why did europeans seek a sea route to asia
The magnitude of earthquakes is expressed using a. the Richter scale. c. the amplitude of the P waves. b. the Mercalli scale. d. the Mohs scale.
Adding and subtracting Rational equations!!!!! please help me ASAP ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?!??!!?!?Add. 2/9x^3+5/3x
Felicity babysat 2 hours each night for 10$ nights. She earned a total of 180$ babysitting. Felicity wants to calculate her hourly rate. How much did Felicity e
name two people from whom martin luther king jr. drew his ideas
which of the following is an example of consideration
How do you convert a fraction into a decimal?
why is cell division useful even in an adult who isn't even growing
How do you draw a model that shows decimal 1.7
I need help. I can't figure it out.