hallethan506
hallethan506 hallethan506
  • 23-06-2020
  • Mathematics
contestada

A six-pack of juice sells for $2.28. What does 1 can cost?

Respuesta :

Centio33
Centio33 Centio33
  • 23-06-2020

Answer:$0.38

Step-by-step explanation:

Answer Link
Wishing Wishing
  • 23-06-2020

Answer:

$0.38 or 38¢

Step-by-step explanation:

$2.28÷6 cans=

$0.38 or 38¢

A can costs $0.38 or 38¢

Answer Link

Otras preguntas

Each paper tissue is 20cm long.How many metres of paper are needed to fill a box with 150 tissues?
Divide and round to the nearest tenth 55.62/ 8.8 Does 8.8 turn into 9 And does 55.62 turn into 56? Rounding off confuses me :-'( ugh!
the search for solutions to global problems
European influence on American culture is best described as __________.
Do you think that U.S. imperialism was more beneficial or harmful to Latin American people? Explain.
Which phrase describes the molecular structure and properties of two solid forms of carbon, diamond and graphite?(1) the same molecular structures and the same
During his lifetime, Christopher Marlowe was rumored to be which of the following? a spy for the English Catholics a spy for the King of Spain a participant in
Which sentence has the correct subject-verb agreement? Often at the end of a hot, humid day appears the thunderclouds. Often at the end of a hot, humid day
What were some of the effects of King Philip's War?
What were the three major areas of reform in Wilson’s New Freedom?