lauraliu
lauraliu lauraliu
  • 21-05-2020
  • Mathematics
contestada

Using the information from question 15, what was the unit price (price per card) for the 24 pack? Write your answer AS A DECIMAL WITHOUT A UNIT. * The 24 pack is 3.84 dollars.

Respuesta :

midnightalpha
midnightalpha midnightalpha
  • 21-05-2020

Answer:

92.16 / 92.00=simplify

Step-by-step explanation:

I did 24  times 3.84

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of the function y = 4x – 19 when x = −2.3? y =
What was the name of the first English settlement in new England
When was "Civil Peace" by Chinua Achebe published?
make x the subject v²+x=w
Which are Buddhist beliefs? Choose all answers that are correct. A. The path to happiness is through doing one's duty within one's class. B. The relationship be
root word of explanation and immovable
How did the Federalists respond to the criticisms of the Constitution made by the anti-Federalists?
two friends share 3 fruit bars equally. How much does each friend get
What is the derivative of y= (x^2+4x+6)^5?
Ho Chi Minh compared his military to a