issjsjjshdh issjsjjshdh
  • 21-05-2020
  • Health
contestada

Saffron costs $7.80 for ⅛ of an ounce. How much does 8 ounces cost?

Respuesta :

220505 220505
  • 21-05-2020

Answer:

499.20

Explanation:

Because 7.80x8=62.40

And 62.40x8=499.20

Answer Link

Otras preguntas

When Lawrence filled his pool, the water line was 4 in. from the edge of the pool. For the next 5 days, Lawrence noticed that the distance between the water lin
In the sentences below, which of the bolded adverbs is used to describe an adjective? A. Nora looked sadly into the mirror. B. Gia ran very quickly to get
Which of the following were offered aid by the Marshall Plan? A. all European countries B. all western European countries C. South Korea D. all easter
According to newton's second law, objects can not accelerate unless _____ is applied. speed velocity acceleration a force
A weather balloon is inflated to a volume of 2.2 x 10^3 L with 374 g of helium. What is the density of helium in grams per liter?
what kind of activities do hispanic families do on "el dia de navidad" and "el dia de reyes"?
A coral reef is made of ______, a mineral that forms the skeletons of coral animals.
The __________________, the right to due process in the state courts, extends all protections of the u.s. constitution to the states, so that the states do not
1. Which of the following is an example of culture? A. Comic books. B. Clothing Trends. C. Language. D. All of thee above. 2. Which of the following is
Which syllable is always stressed in Spanish infinitives? a. the first b.the second c.the third d. it depends on the word