YeetyMcEasy
YeetyMcEasy YeetyMcEasy
  • 21-05-2020
  • Mathematics
contestada

6 cookies cost 36 dollars, what is the price of 1 cookie

Respuesta :

bubuhonono
bubuhonono bubuhonono
  • 21-05-2020

Answer:

1 Cookie = $6

Step-by-step explanation:

6/36 = 1 cookie for $6

Answer Link
Аноним Аноним
  • 21-05-2020

Answer:

6.00 each

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Compare Pat counts 3 tens. Ally counts 30 ones. Which is less? Explain.
not sure if anyone can see this but can someone give me the answers i am super confussed and my teacher wont help me at all!
Solve for p. -5 = p + 5 p=
How did Buddha ultimately spread Buddhism?
help me with geometry please
A lighthouse sits at the edge of a cliff, as shown. A ship at sea level is 980 meters from the base of the cliff. The angle of elevation from sea level to the b
Which resources can help you learn more about specific careers? Check all that apply. CareerOneStop a personal assessment a personal vision O*NET Occupational O
Why did scholars and analysts expect a civil rights movement to emerge in the North first? How did the South urbanize? How did urbanization in the South change
Help me with this quick!!!
Disregarding sales tax, how much will you save when you buy a $12.00 video that is on sale for 20% off?