eyecandy868
eyecandy868 eyecandy868
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 6 pack soda on sale for 2.99

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-08-2016
It should be at least 50 cents for one can of soda. :)
Answer Link
808bassdrops
808bassdrops 808bassdrops
  • 23-08-2016
so we will do 2.99/6 and we will get .498333333333
Answer Link

Otras preguntas

Complete the pattern 5, 10, 30, 60, 180
In the story "Night Calls" by Lisa Fugard, how does the narrator describe herself and her father? What does this reveal about their relationship? (If possible,)
Jane was scratched when she stepped on the cats' tail
Which type of thinking makes one resourceful? Thinking helps us to be resourceful. A. Creative B. Linear C. Logical D. Scientific
What is based upon your observations, can you predict the direction of osmosis in living cells when the cells are placed in various solutions?
Is 0.8 greater than 0.64
Which of the following were findings of the Council of Trent? Select all that apply
You are writing a formal business letter about the need to change a school rule. Which of the following is most likely your audience and purpose? friends; to
If you change peanuts into peanut butter is it a chemical or a physical change
During a storm, several butterfly eating during a birds were blown to a distant Island. The Island, which previously had no birds, was filled with butterflies o