amont12 amont12
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

hank bought 2.4 pounds of apples. each pound cost 1.95. how much did hank spend on the apples.

Respuesta :

littlek133
littlek133 littlek133
  • 23-08-2016
2.4 X 1.95 = $4.68.. You multiple the two together.
Answer Link

Otras preguntas

The weather report states that the probability it will rain on Wednesday is 30 percent and the probability that it will rain on Saturday is 60 percent. What is
the rate of velocity is
How does government influence culture?
The base level (1st level) of Abraham Marlow's Hierarchy of needs is belonging. I O True False
You will write a poem to help you process some of what’s been happening in your life and our country since schools shut down.
1 pts Question 1 Which of the elements or principles of design are being described? To soften the look of a small study that has wood floors, bookshelves, and d
what is the answer of 9(x + 9) = 90
who studies coral reef rocks
During cellular respiration, what is the direct source of the energy used in the cells of consumers in the ecosystem?
Where is the blue dot on the number line?