meli02
meli02 meli02
  • 21-08-2016
  • Mathematics
contestada

In decemberof 2003, the average price for a gallon of regular gas in the united states was $1.50. At that time, what did it cost to buy 12 gallons of gas ?

Respuesta :

samantha2191
samantha2191 samantha2191
  • 21-08-2016
Multiply 1.50 by 12
12(1.5)=18
Answer Link

Otras preguntas

Why do you think a company like Nike chooses to have their shoes made in Vietnam or China? Is this a positive effect of globalization
The sample space for a roll of two number cubes is shown in the table. the two numbers rolled can be added to get a sum. find p(sum is less than 4). A. 1/12 B.
What affect does aging have on the urinary system?
Which expression is equivalent to 60x^20 y^24/30x^10 y^12
Simplify the expression
What is an altruistic view of compliments? A.)accepting a compliment at face value B.)discerning remarks with skepticism C.)judging whether or not a person's ac
What is the volume of the pyramid shown in the picture ???
the last three minor prophets are focused on Jewish exiles who have returned from Babylon to rebuild the tabernacle and reestablish Jerusalem true or falsethe l
Who was the communist leader in north Vietnam?
​in a longitudinal study that followed 200 boys with adhd into adulthood, researchers found that