sadieduke01
sadieduke01 sadieduke01
  • 25-04-2020
  • Mathematics
contestada

Which of the following is a rate?

A. 24 apples for $3
B. 12 apples for $1.50
C. 8 apples for $1
D. 16 apples for $2

Respuesta :

xoxogossipgirl38 xoxogossipgirl38
  • 25-04-2020
I would say A but I’m not sure
Answer Link

Otras preguntas

The United States population was hesitant about being involved in another World War. Prior to the U.S. getting involved, how were we able to support our allies.
simplify 16 - 12 ÷ 4 +3 (6-2) show working plz ​
2. Which of the following is TRUE about the insect spray? *1 pointO a. It is safe to use insect spray in a room that is well-ventilated.O b. It is safe to eat w
I need help! Create a myth this is due tomorrow
This passage is a retelling of a speech made by Cochise, a Chiricahua Apache leader What is one way that the speaker demonstrates the contrast between the Spani
What is Mendol’s contribution to genetics?
Okay so i have two questions theres no right or wrong answers just give me ur opinion and why you feel that way pls .. Opinionated question 1. Many plants like
If triangles DEF and NPQ are similar, what is the length of side q? • Enter the answer as a fraction.
Need answer to all questions please and thank yoh
What is another way to write the equation 7/8 x 3/4= -6? (Look at picture! Pls hurry)