g8rfn2000 g8rfn2000
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

A team of paper selling for $2.19 marked up 11% on cost

Respuesta :

alykphillips
alykphillips alykphillips
  • 24-04-2020

Answer:

$2.43

Step-by-step explanation:

2.19×0.11=0.2409

2.19+0.24=2.43

Answer Link

Otras preguntas

Planet Earth Developers is a large nationwide construction company with home offices in Lansing, MI. The local media often remarks about the pristine landscapin
PLS HELP WILL GIVE 5 STARS AND BRAINLIEST!! Crystal wants to improve her balance beam score so she can win a gold medal at the state gymnastics meet in three we
Li uses 8.4 grams of sugar every day in her tea. Sue uses 12.6 grams of sugar every day in her coffee. If Li’s sugar canister contains 128 grams of sugar and Su
2. You water three sunflower plants with salt water. Each plant receives a different concentration of salt solutions. A fourth plant receives pure water. After
Given 2^m + 2^m = 2^n, express m in terms of n.​
what basic right does the declaration of independence identify as belonging to all people? how do they differ from the rights Locke mentions.
89, 74, 100, 86, 74, 67, 86, 72, 60, 93, 83, 86 what is the median?
which physical property of the alkali metal group decreases down the group​
In the current business climate, firms may want to consider evaluating performance more often because
GEOGRAPHY SKILLBUILDER: Interpreting Maps 1. Region which civilization occupied the Yucatan Peninsula?