fstallion775 fstallion775
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

if 10 pounds of peaches cost 7.99, how much for 1 pound of peaches

Respuesta :

elyzabethmorris elyzabethmorris
  • 23-04-2020

Answer:

0.799

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In order to be sure a grinder used in production is operating properly, what feature of the grinder should be checked daily?
the attractive force between neighboring dipoles
Humans breathe in oxygen and release
What do tendons connect skeletal muscles to? bones fibers arteries ligaments
What kind of life first developed, and how long ago?
The U.S. Constitution is divided into three parts. Choose the answer that best completes the chart, identifying the three parts. B
The yearly profits of a new small business, in hundreds of dollars, during its first 10 years can be modeled by p(x) = x3 + x2 – 2x + 27, where x is the number
What is the value of ▲ in the equation shown? 7x9=(7x10)-(7x▲)
Does thou mean you?
how to divided 4,44 by 3