22zachbaker
22zachbaker 22zachbaker
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shopper paid $7.75 for 2.5 pounds of broccoli. What is the unit price (cost per pound) of broccoli

Respuesta :

swordofelites swordofelites
  • 23-04-2020

Answer:

$3.1

Step-by-step explanation:

7.75/2.5 = 3.1

Answer Link
mousebert
mousebert mousebert
  • 23-04-2020

Answer:3.1

Step-by-step explanation:

7.75/2.5=3.1

Answer Link

Otras preguntas

This is the condition in which one living organism serves as a food source for another
What is the degree of this polynomial? 5/7y3 +5y2 +y +1​
What problems did reformers try to correct in the United States and Western Europe
One of the Congress's few achievements was
markin brainiest !!!​
Find a of this angle.
NGOs are relief organizations that accomplish their goals without assistance from? A. Doctors B.Governments C. Groups D. Technology
Given line segment has a midpoint of three, one
When you are a member of a country with full rights and responsibilities in that country, you have...A. Oath of AllegianceB. NaturalizationC. CitizenshipD. Sele
If you are using a formal data analysis tool, should