korb1551
korb1551 korb1551
  • 22-04-2020
  • Mathematics
contestada

What is the cost per ounce of a 2-lb 14-oz bag of wild rice being sold for $16.56?

Respuesta :

alexneedshelp2008
alexneedshelp2008 alexneedshelp2008
  • 22-04-2020

Answer:

36 cents for 1 oz of wild rice

Answer Link

Otras preguntas

Read the question and choose the option that best answers the question. Sra. Flores cocina arroz y frijoles para el sr. Flores. What indirect object pronoun wo
What distinguishes the money market from the capital market?.
What were the causes and effects of the 2nd industrial revolution
Solve for q. -(q – 70) = -28 q =
2.Is Murlock employed? If so, what is his line of work?
Goran is having a party. He'll have 3 tables for every 15 guests. Complete the table below showing the number of tables and the number of guests.
% of $5 = $2 HELP HELP HELP HELP
How do you think America’s changing racial and ethnic makeup will affect United States society?
Write an to expression that is equal 3 x 2 1/4.
which of the following is not the unit of speed?(a) km/h(b) m/s(c) km/s(d) m/s²which part of the electric bell strikes the gong?(a) iron strip(b) contact screw(