marianavalean
marianavalean marianavalean
  • 22-04-2020
  • Mathematics
contestada

What is the correct answer for this question

What is the correct answer for this question class=

Respuesta :

amiyahwallace05
amiyahwallace05 amiyahwallace05
  • 22-04-2020
Part A: 90*
Part B: at approximately (6,4)
Answer Link

Otras preguntas

Yolanda is buying supplies for school. She buys n package of pencils at $1.40 per package and m pads of paper at $1.20 each. What does each term in the expressi
Jenny is running for more than an hour on a pleasant sunny morning. Her body is sweating to maintain homeostasis, which is caused by the action of a/an
In 2007 Pennsylvania Ave. approximately one 21,580 miles a public road what it 121,580 month rounded to the nearest thousand
what word describes the equal share of shape
what is the answer to 8.4 /0.02
How would you say," She is daring"? A. Ella es atrevida. B. Ella eres atrevido. C. Ella es atrevidas. D. Ella son atrevida.
anne buys onions and tomatoes. onions cost $1.09 per pound and tomatoes cost $1.29 per pound. the cost of anne's produce is represented 1.09x+1.29(x+5) what do
Help for 80 points........
If two points of a ray lie in a plane, then all of the ray lies in the plane.
Why didn’t Britain want to give the colonies their independence?