yafavleriiiaa
yafavleriiiaa yafavleriiiaa
  • 22-04-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 6 pairs of insulated socks costs ​$44.94. What is the unit price of the pairs of socks?

Respuesta :

taylorsasso4
taylorsasso4 taylorsasso4
  • 22-04-2020

Answer:

The answer is 7.49

Step-by-step explanation:

Hope this helped! Please mark brainliest.

Answer Link

Otras preguntas

please hurry i need help please
Slope = -2/5, contains the point (10,3)
y2 = 900 what is the solution for the equation
The governor of state A earns ​$54,675 more than the governor of state B. If the total of their salaries is ​$284,695​, find the salaries of each. The governor
FIRST RIGHT GETS BRAINLIEST
How do you solve for the speed of a wave( wavelength)?
Evaluate |-11| What’s the answer
Will Mark brainliest
Although publicly the mayor spoke ______ of his town, in private, he was less ______ , pointing out the many difficulties it had yet to overcome. glowingly ...
8 - 2d = c 40 + 3d = 2​