meaney meaney
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada

What is the total cost?

What is the total cost class=

Respuesta :

jasminepolk717 jasminepolk717
  • 21-04-2020

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

if Felix wants 1/4 kilogram of marmalade and it cost $3 per kilogram, you divide 3/4= 0.75

Answer Link
tsunamijay04
tsunamijay04 tsunamijay04
  • 21-04-2020

Answer:0.75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Once you acquire these two basic skills, you'll be able to transform a vague idea in your mind into a coherent piece of writing. What are these two basic skills
which expression is equivalent to 8c + 6 - 3c - 2
the sum of 15 and the product of 5 and v
CD= 9 CM AB=? Thanks
How did woodblock printing help Buddhism grow during the tang dynasty
what is the unit of analysis
Scientists use __________ waves to find an earthquake's epicenter. a. body B. surface C. Love D. core
An ore is 0.75% pure gold. How many kilograms of gold are in 500 kg of ore?
Marcus is saving money to buy a new DVD player. So far he has saved 60% of the money he needs, or $45. What is the cost of the DVD player?
1. Briefly identify and explain the causes of World War I.