kierraholt
kierraholt kierraholt
  • 26-03-2020
  • Mathematics
contestada

five boxes of crackers cost 5$. at this rate , how much do 20 boxes cost?

Respuesta :

gshreya2005
gshreya2005 gshreya2005
  • 26-03-2020

Answer:

20 boxes of crackers will cost you $20

Step-by-step explanation:

every 5 boxes is $5

count by 5's

5,10,15,20

5boxes⇒$5

10boxes⇒$10

15boxes⇒$15

20boxes⇒$20

pls mark me brainliest

Answer Link

Otras preguntas

In the diagram above, what will happen if the government sets the price for Internet access at Point B? There will be a shortage of Internet access. There wil
Match the exercise with the muscle or muscle group it exercises.
1. The thickness of a quarter is 24.26 mm, while that of a nickel is 1.95 mm. Find the difference in the thickness of these two coins. a) 23.31 mm b) 22.31 mm
Which expression is equivalent to -15163-3?Assume #w0D
Hamilton International issues 5,000 shares of its $1 par value common stock to provide funds for further expansion. If the issue price is $15 per share, what is
What were the rules of the new education system for students?
Find the slope of the line that passes through these two points. (-3, 4); (2, -1) Simplify completely Slope = [?]
Please answer for me thanks...
Technician A says that a lack of lubrication on the back of the disc brake pads can cause brake noise. Technician B says that pads that are not correctly crimpe
she talks as if she knows everything ​