valentinapaolarp valentinapaolarp
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

dan bought 24 pounds of sugar for $10. how many dollars did he pu per pound of sugar

Respuesta :

betty0216
betty0216 betty0216
  • 25-03-2020

Step-by-step explanation:

10÷24= .41 cents per pound

Answer Link

Otras preguntas

In King Arthur's knights, how did elaine, the lily maid of astolat, die
Apple has recently entered into collaboration with: 0ptions are samaung,beats,aiwa,bose
Which of the following distance is the shortest 100 millimeters 1.0 centimeters 10 decimeters 0.0001 kilometers
Phosphorus trichloride, PCl3, decomposes to form elemental phosphorus and chlorine. The equation is: 4PCl3 → P4 + 6Cl2. Balance the equation and determine the
A nurse is assisting a client with bowel training. when should the nurse instruct the client to attempt defecation?
The bacteria lactobacillus acidophilus is used as a probiotic therapy for gastro intestinal upset. why would a doctor deliberately infect a patient with a bacte
What percent of the earths water supply is readily available as liquid freshwater?
HELP with coordinates! The coordinates of quadrilateral ABCD are: A (2, -2) B (8, -2) C (4, -8) D (6, -8) A sequence of transformations creates image quadr
Which of the following have a frequency factor of b = 1?
In which of the following is capitalized word used correctly? A.) Because I did not want to damage the furniture, I SET my drink on a coaster. B.) I arranged t