kipte10 kipte10
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

Maddy bought 3 doughnuts. At 6 for $2, how much did 3 cost?

Respuesta :

17738
17738 17738
  • 24-03-2020

Answer:

$1

Step-by-step explanation:

6/$2 = 3/$1

Answer Link
AuroraL
AuroraL AuroraL
  • 24-03-2020

Answer: $1

Step-by-step explanation:

6=$2

6÷3=2

$2÷2=$1

Answer Link

Otras preguntas

General (Period 6 US Histo Constitutional influencers iPad X + ong web-quests constitutional-nfluencers?page=7 Q Watch the video for a short explanation of how
what is 3+8+2 answer 4 points lol
Nicole is studying a two-way table. She has computed the relative frequencies by column for each cell. what characteristic of data will imply an association bet
WILL MARK BRAINLIEST What impacts did American settlers have on Native Americans and what were the causes?
Sheridan Company reports: Cash provided by operating activities $ 329000 Cash used by investing activities 119000 Cash provided by fi
What role did Eurocentrism play in the relationship between Europeans and Indigenous peoples? What problems did it create? Pick only one plz. John Cabot Alexand
Can someone help me with this please???
describe the normal distribution shape in your own words. feel free to use examples that are normal or irregular. ​
Mr brown purchased one yardstick for $5 and r rulers for $1.50 each. which of the following expressions represents Mr Browns total purchase? a. 5(1.5r) b. 1.5r
Select the correct answer. What is the meaning of tone in poetry? OA. the mood a poem creates in the reader OB. The theme or moral of poem .OC the literal mea