armanijohnson5068 armanijohnson5068
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada


A 4-kilogram bag of red onions costs $4.28. What is the unit price?

Respuesta :

sszet7250
sszet7250 sszet7250
  • 24-03-2020

Answer:

If you are asking how much a one kilogram bag would cost the answer would be $1.07 if not pleas be more specific

Step-by-step explanation:

Divide: divide $4.28 by four and you get $1.07

if correct a thanks would be appreciated, if i am wrong please inform me

i hope this helps! ;)

Answer Link

Otras preguntas

What might happen to the sea star population after oyster beds are destroyed
NaHCO₃ is a. a strong acid b. a strong base c. a weak acid d. a weak base e. a salt (made from an acid and a base)
What is the median for each set of numbers such as 75,79,81,82.
How do you find the sum of 4/10 and 55/100?
the product of two consecutive positive even integers is 14 more than their sum
Whats the answer to 45=x(14-x)
I need a simple diagram that I can easily understand tectonic plates...
What is foreshadowing?
What is 1/5 of 15 pennies
what was the largest and most decisive battle fought in indian territory