yodellinggirl
yodellinggirl yodellinggirl
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

A pack of 6 red pens cost £2.76 what is the price per pen

Respuesta :

breedeenie46
breedeenie46 breedeenie46
  • 24-03-2020
It’s £2.76 divided by 6 and it will equal £0.46
Answer Link
Adriana3416
Adriana3416 Adriana3416
  • 24-03-2020
The price per pen would be 0.46 and here’s the work - hope this helped :)
Ver imagen Adriana3416
Answer Link

Otras preguntas

what is 2/10 equlvalent to
Help ? Plz forgot the steps (3z+9)(z-4)
Does 16/2 equal a whole number
7 apples weighs the same as 4 oranges 5 oranges weighs the same as 6 bananas Put the fruit in order of weight least to greatest
how do you answer these questions in spanish!!!!! 1. que clase tienes tu? 2. como son tus clases? 3. quienes son tus profesores? 4. como son tus profesores? ple
a lounge is sold making a 15% profit on the cost price. If the lounge was sold for $1495 , what is the wholesale price?
How is the climate of the Northern territories different than the climate of the Atlantic Provinces?
Finding the center and radius by completing the square 4x(sqrd)+4y(sqrd)+4x-16y-19=0
what is a greatest common multiple
what is 28a^11 b^7 divided by 4a^3b