mjohnson206351 mjohnson206351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese cost $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice

Respuesta :

peytonmbutler
peytonmbutler peytonmbutler
  • 23-03-2020
18x2.97 = 53.46$ your welcome!
Answer Link

Otras preguntas

Imagine that you were required to work in the health and wellness industry for four years. What type of job or career would you pursue for those four years? Why
how did geography affect the british advance on Philadelphia.
2(3z-4)-(z+12) can someone show me how to break it down
List three reasons why Bostonians felt the British had pushed them too far
What is Abraham known for? A. He wrote the first five books of the Old Testament. B. Historians believe that he led the Hebrew people out of Egypt C. Accor
6( 5-8x) +12= -54 I need help I didn't understand this problem it's really hard to solve it doesn't make sense to me please help?
Make 7,5,6, and 3 equal 75
According to this equation, F=ma, how much force is needed to accelerate an 82-kg runner at 7.5m/s2? A. 615 N B. 10.9 N C. 615 m/s D. 10.9 m/s
What is the main idea of party time on reading plus
why did colonists do quillery