Ashlynnpuffer Ashlynnpuffer
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

If 3 oranges cost $1.75, how much
would 20 oranges cost?

Respuesta :

leilaawan28
leilaawan28 leilaawan28
  • 23-03-2020

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

1.75/3= 0.6 (1dp)

0.6 x 20 = 12

Answer Link
TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 23-03-2020

Hope this will help u....

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link

Otras preguntas

Mr. Walker invested $65,100 in two banks, one paying 4.5% and the other 6%. If he gets $231 more on the 6% investment than that on the 4.5% investment, find the
The area of a rectangular patio is 2 13/16 square yards. The patio is 7/8 of a yard long. How wide is the patio?
The line that is drawn perpendicular to the point at which a wave intersects a boundary is know as the Reflection Normal Incident Refraction
___________ are formed at divergent and converging boundaries.
What is the conjugate acid of ammonia (NH3) that forms when it is added to water? NH2+ NH4+ NH6+ NH+
1. Choose the word or phrase that best matches the word in italics. The sharp rock LACERATED her side as she climbed the side of the cliff. A. Bruised B. Sli
The florist has ____ a lovely display in her window
Can you guys please help me thanks
What is the biggest difference between an ecosystem and a community? A) A community includes only one type of organism and an ecosystem includes many types. B
example of identity achievement in the boy in the striped pajamas