Michelle bought 4.6 yards of fabric. Each

yard of fabric cost $4.95. How much did

Michelle spend on fabric? Enter your

answer in the box.

Respuesta :

Answer: $22.77

Step-by-step explanation:

4.95 x 4 = $19.80

4.95 x 0.6 = $2.97

$19.80 + $2.97 = $22.77