Saramichelleo
Saramichelleo Saramichelleo
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If in total 5$ For 4
pounds of apples how much would each cost?

Respuesta :

abdulegarcia abdulegarcia
  • 26-02-2020

Answer: each Apple cost 1.25

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

3) Jane aint going to tell anyone. Informal and formal writing
constitution of nepal is the document of mutual understanding . justify this statement​
Based on the table, what can you infer about Truman's goal for the nuclear attack on Japan? A) Truman wanted to disrupt Japan's ability to wage war. B) Truman
Nick buys 2 shirts and 4 hats for a total of 44.00.If the hats cost 5.00 each, how much does each shirt cost?
Sherry created a beautiful piece of artwork and files an application for a patent. However, the application was rejected. What could be the possible reason for
What new movie come out in 2019❤EndgameStarwardsFrozen ItNone of the above​
Which best identifies a characteristic of a credible source? A.Often written anonymously B.Published in books C.Contains up-to-date information D.Full of eas
. If a star's surface temperature is 2900 Kelvin , half of our Sun's current temperature, then the output energy of the star is: a. Half the output energy of th
Write a proportion and show work
What does x•1+x/1 equal