isaiah11291738 isaiah11291738
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 apples cost 3 dollars how much does 1 Apple cost?

Respuesta :

morganleonlongato morganleonlongato
  • 26-02-2020

Answer:0.25 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A car travels with an average speed of 55 miles/hr. What is this speed in a. m/hr? b. km/s? c. m/s?
In bud not buddy how did rule 63 help bud survive
in a sale, Richard bought a TV for £300. The original price of the TV was £380. What was the percentage discount on the TV?
Who were the Puritans? What beliefs did they hold about government and human nature?
Is India an LEDC or an MEDC????
Which statement distinguishes the light-dependent (L-D) reaction from the light-independent (L-IND) reaction? a. the L-D reaction occurs in the thylakoid membra
Who were the Puritans? What beliefs did they hold about government and human nature?
divide 500 in a ratio of 3:7
At current rate of use.known supplies of oil and natural gas may run out in less than ---- year? A.10. B.100. C.500. D .1,000
These lines of poetry from "Totally like whatever, you know?" are most likely stated as a question for what purpose? "Invisible question marks and parenthetica