kaitlynnviars
kaitlynnviars kaitlynnviars
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

Gas and oil costs = $1,750
Cost per mile = 9.5¢
Miles driven?​

Respuesta :

gabriel2755 gabriel2755
  • 27-02-2020

Answer: 166.25

Step-by-step explanation:

1750/0.095=166.25

(division)

Answer Link

Otras preguntas

You have had a class discussion on the following question:What areYou have had a class discussion on the following question:What are the pros and cons of keepin
How do we do this problem 3(b3-5)
what advances did the early Chinese make?
Forces come in pairs. What are these pairs called ?
A coin rolls across the floor at an angular speed of 4 rotations per second. What is its speed in degrees per second? Hint: One full rotation equals 360 degrees
explain the shift of power from kings to nobles during the middle ages
how could chemical place my life or the life of others in jeopardy
What is the square root of pie times 9 Plus 44 X 60+89
A cat is being chased by a dog. Both are running in a straight line at constant speeds. The cat has a head start of 3.8 m. The dog is running with a speed of 8
which type of livestock were raised in mission san francisco de asis