wild77 wild77
  • 24-02-2020
  • Mathematics
contestada

if 4 pound of sugar cost of 1 pound of sugar is and the cost of ten pounds of sugar is

Respuesta :

adegokeganiyu435 adegokeganiyu435
  • 24-02-2020

Answer:

Ten pounds of sugar costs 2.5 pounds

Step-by-step explanation:

Ver imagen adegokeganiyu435
Answer Link

Otras preguntas

if a square has a side of 12xy+1, it’s perimeter is:
didn't mean to post this here
evaluate the function f(x)=-2x^2-3x+5 for the input value -3
Help me plz I need help
Samantha sends her son, Barry, to a preschool center on certain days. The cost of preschool is $45 per day along with a fixed monthly charge of $70. Last month,
NEED HELP WITH THESE QUESTIONS
how many terms does the polynomial have?
Find the value of b in the graph of y=3x+b if it is known that the graph goes through the point: N(0,5)
Please I want the area and perimeter of this shape!! With steps and explanation please!!
Rewrite the following sentence using both direct and indirect object pronouns. Tu madre dio los juguetes a ti. 1. Tu madre se los dio. 2. Tu madre te los dio. 3