ruffinglogan ruffinglogan
  • 24-02-2020
  • Mathematics
contestada

A store sells 6 T-shirts for $59.64. What is the unit cost per T-shirt?

Respuesta :

colbymorgan123
colbymorgan123 colbymorgan123
  • 24-02-2020

Answer:

$9.94

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Fertilization produces a single cell. What is it called?____________
A pH of 12 indicates a(n) _____.
if 4x+3=9x-4 then x =
Which best describes the purpose of the European Union? A. to help foster peace and economic collaboration among European nations B. to protect Europe from inva
The ratio of lime juice to soy sauce in a salad dressing is 7:6. The total of both ingredients is 39 tablespoons. How many tablespoons of each ingredient are us
5 1/6 - 2 7/12=? Answer in fraction form
What was elite concerns about the Article of Confederation?
What generalization can you make about the ages of rocks that are close to the Mid-Atlantic Ridge?
In a market economy why do firms usually offer a variety of products and types of products for sale?
What do the lines making a circle around the low-pressure area indicate?