Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 22-02-2020
  • Mathematics
contestada

Math help again in regards to prices.

Math help again in regards to prices class=

Respuesta :

profarouk profarouk
  • 22-02-2020

Answer:

(a) 37÷8 = 4.625 dollars per hour

(b) 10÷20 = 0.5 dollars per pound

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of the correlation coefficient r of the data set?
If 4 tickets to a show cost$9.00, find the cost of 14 tickets.
what is the slope of the line that passes through the points (-8,-1) and (-6,-2)
dairy entry i need a diary entry for a vampire encounter
Because a gas has no definite volume or shape, in what way does it take up space? (2 points) Group of answer choices By taking the volume of a solid By taking t
n−1.4=−6.3???????????????????
Write a short argumentative essay in which you explain what factors contribute to a person’s identity.
What can help establish the focus and organization it relies on? A.organizing B.Plan C.programming D. arranging
How did the Spanish and French treat the Indians differently?
Put the units in order from smallest at the top to largest at the bottom. Centimeter Meter Kilometer Millimeter