teacherqoypa9c
teacherqoypa9c teacherqoypa9c
  • 26-01-2020
  • Mathematics
contestada

If a lb of beef cost $4.25, how much would 1 1/4 lb cost?

Respuesta :

PieJee PieJee
  • 26-01-2020

Step-by-step explanation:

$4.25×1 1/4=$4.25/1×5/4=$21.25/4=$5.25

Answer Link
kookachu
kookachu kookachu
  • 26-01-2020

Answer:it would cost 5.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Electrolysis of a dilute solution of aqueous sodium chloride results in the cathode product a. Sodium b. Hydrogen c. Chlorine d. Oxygen e. peroxide
what word best describe chlorophyll
what did fascists believe was necessary to achieve order in a society
How many miles did the the russian empire stretch from east to west in 1861
Which is closest to 0.5? 0.4, 0.505, 0.449, 0.48 or 0.53?
How are boundaries between river systems and natural vegetation regions different?
without multiplying determine which expression has a product greater than 52,678A) 5/6 x 52,678B) 9/9 x 52,678C) 4/3 x 52,678D) 3/5 x 52,678How can I tell just
the area of a sector of the circle with an arc measure of 45 degree and with a radius of 4 is?
How are boundaries between river systems and natural vegetation regions different?
How many miles did the the russian empire stretch from east to west in 1861