jamesegrant14
jamesegrant14 jamesegrant14
  • 25-01-2020
  • Mathematics
contestada

if a pound of almonds costs $8, how many ounces can be bought for $4.60?​

Respuesta :

yerikd12
yerikd12 yerikd12
  • 25-01-2020
Pedrito en la casa de su amigo
Answer Link
kaitlinbiggin
kaitlinbiggin kaitlinbiggin
  • 25-01-2020
9.2 ounces can be bought.
Ver imagen kaitlinbiggin
Answer Link

Otras preguntas

In a remote village, a person used five beaver pelts to buy a bag of rice and two beaver pelts to buy a pair of shoes. For what purpose did this person use the
the pressure in a car tire is 1.88 atm at 25 celsius. what will be the pressure if the temperature increases to 310K?
Almost all coal used today was produced during the Carboniferous period from dead animals in the swamps. True or false
Read the sentence. A person visits the grocery store to buy the materials to make and sell fudge door-to-door. What factors of production are being used? 1) onl
two replication forks form a _________________?
If f(x)= (3+x) ——- , what is f(a+2)? (x-3)
Can someone please check my work? Will give brainiest. 30 points Make sure it has •a clear narrative sequence •sensory language •figurative language •one ve
Performance art of the modern era speaks to
A rectangular ower garden is 5.3 yards wide and 9.4 yards long. A uniform path of width 2 yards is laid around the garden. Find the area of the path.
In a typical central plan church, where is the altar located?