Seudónimo Seudónimo
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

A pound of chocolate turtles cost $4 at the grocery store use the fact that 16 ounces = 1 pound to help you find the cost of 1/4 pound of chocolate turtles

Respuesta :

ngolovelykids3 ngolovelykids3
  • 25-01-2020

Answer:

2

Step-by-step explanation:

the answer is =2cause 1/4*4

Answer Link

Otras preguntas

CAN SOMEONE HELP ME?
The slope is? (-5,5) (2,4)
What is the formula to find the area of a rectangle?
enter the compound inequality shown by the graph.
Which of the following is not adressed in evaluating an argument? A.nithos B.ethos C. Logos D. Pathos
If you were to measure the width of your lab manual with a meter stick, and then the length (roughly 50% longer), by what fraction would the absolute uncertaint
Select the most polite way in which a waiter could offer a suggestion. A. Ess die Suppe und den Salat. B. Wenn du möchtest, habe ich Suppe und Salat. C. Ich sch
The cardiovascular system consists of the heart and blood vessels. a. True b. False
What happened after a few girls were accused of being witches?
A high definition radio station charges $200 per year in addition to $50 per month for the first 3 months to receive it's broadcast. Is the function continuous